Phendeling - centrum komunity v ČR

Dne 15.11.2008 se dle Rinpočheho instrukce oficiálně narodil Phendeling, centrum pro studium a praxi nauky Dzogčhenu v České republice.

 
 

Motto: "Centrum slouží praktikujícím a nikdy se jim nesmí vzdálit - ani aktivitou, ani cenově"

Aktuálně

18.12.2009 - Jak mnozí z vás víte, během retreatu s Yeshim jsme dokončili výběr peněz potřebný na zastřešení Lingu. Střecha je také již fyzicky postavena a pracuje se na rekonstrukci spodní gonpy. Všem ktřeří přispěli nebo alespoň fandili patří obrovské díky!!! :) Více informací + fotky si můžete prohlédnout na www.phendeling.cz/strecha

 

 

3.10.2009 - Phendeling potřebuje vaši podporu, a to nyní především finanční. Abychom dostali dům pod střechu, je třeba vybrat cca 500tis Kč ... O tom jak se nám daří tuto částku vybírat vás bude brzy informovat banner na těchto stránkách... Nezdá se, že by peníze přispěchaly z nějakých jiných zdrojů, proto jsou nyní potřeba příspěvky od každého jednotlivce... pro váš příspěvek hovoří např. také to, že všechny dosavadní peníze na rekonstrukci byly hrazeny ze sponzorských darů, částka kterou musíme vybrat je cca 25% z toho, co je/bylo pro zastřešení potřeba atp. ... Proto prosíme neváhejte a přispějte jakoukoliv částkou, kteoru si můžete dovolit, detaily k platbě naleznete zde... Pokud nemáte hotovost, můžete se např. zavázat k platbě v následujících týdnech (v tom případě pište yellow/zavináč/dzogchen.cz, ať víme s čím můžeme počítat...) ... Pokud se nám tato částka vybrat podaří, bude dům pod střechou a dole vznikne obyvatelná místnost jako zázemí...Pokud se to nepodaří, bude dům přes zimu bez střechy, a tudíž bez obytné místnosti atp... Dům to sice přežije, ale dají se manifestovat i výrazně lepší věci... Takže - příspěvky jsou na vás, koordinace stavby na nás a úžitek bude pro všechny :) 

22.7.2009 - Krátké shrnutí dění v Phendelingu: Podařilo se uskutečnit několik víkendových karmajóg, díky kterým jsme ušetřili značnou část peněz a během nichž  se podařilo vyvézt přes 20 tun odpadu a bordelu, který byl v objektu. Poté jsme se odvážně pustili i do bouracích prací, které byli velmi náročné a často i s lehkými zraněními. Velkou motivací se ukázalo pravidelné grilování a nákup velmi kvalitní slivovice.

Jelikož se však čas, který jsme mohli využít než dostaneme stavební povolení, nachýlil ke konci, rozhodli jsme se využít některé z nabídek bouracích firem. Jak se s odstupem času ukázalo, byla to výborná volba, jelikož se podařilo nasmlouvat velmi nízkou cenu za tyto práce a tak jsme nechali zbourat i části, které byli původně naplánované na dalších pět let. Velkým finančním ušetřením(cca150 000,-Kč)  byl náš  nápad neodvážet suť a materiál z vybouraných částí, ale jeho umístění do nové vyřezané příjezdové cesty s parkovištěm. Vše je legální a dojednal jsem s majitelem pozemku.

V současné době máme kompletně dokončený projekt a čeká se na vyjádření všech institucí ke schválení stavebního povolení. Je předjednáno, že by to mělo být hotovo nejpozději do poloviny srpna. Dále nyní s Pepou vybíráme společnost, která by začala s prvními stavebními pracemi, jako je zpevnění stěn, stavba stropu, překlady na oknech v přízemí, atd.

Pro fanoušky dalšího skupování okolních pozemků mám zprávu, že se mi podařilo zakoupit za 1000,-Kč restituční nárok a teď čekáme, zda pozemkový fond uzná mou sepsanou žádost či ne. Snad jsem tam neudělal žádné hrubky:-)

Takže to bylo jen velmi krátce a v rychlosti popis některých prací, kterým se stále intenzivně věnujeme. Držte nám palce a budeme rádi, když se přidáte:-)) Om dhare dhare svaha.......

9.4.2009 - Máme k dispozici studii rekonstrukce Phendelingu, která je výsledkem spolupráce Pracovního týmu centra a architekta z firmy ARD. Prohlédnout si ji můžete ZDE. V nejbližší době bude odeslána komunitě. Další úsilí se nyní zaměří na vypracování dokumentace pro získání stav. povolení, karmajogu a vytvoření přesného rozpočtu.

19.2.2008 - Gakyil vzal na vědomí "analýzu variant rekonstrukce centra" a schválil doporučení pracovního týmu rekonstruovat Ling dle varianty "Gonpa v podkroví". Zároveň schválil výběr firmy ARD (www.ard.cz), která zpracuje arch. studii a následný projekt. Po vyhotovení bude arch. studie dána na vědomí/k vyjádření komunitě, očekávaný termín je konec března 2009. Více informací v sekci Projekt rekonstrukce, dokument analýzy ZDE (heslo jako do členské sekce stránek...)

Historie

26.12.2008 - 2.1.2009 - konec roku 2008 - proběhl silvestrovský retreat s webcastem CHNN

15.11.2008 - den narození Pendelingu, dopis Rinpočheho otevřen v 18:00

4.11.2008 - přišel gratulační dopis od Rinpočheho s doporučením otevřít Ling dne 15.11.2008

26.10.2008 - v Phedelingu proběhla výroční komunitní schůze s účastí více jak 40 členů

23.10.2008 - komunita byla obdarována významnou finanční částkou z nadace Maitrea na rekonstrukci centra

18.10.2008 - I.karmajogový víkend

9.10.2008 - proveden vklad do katastru nemovitostí a naše komunita je vlastníkem Brlohu!!!

4.9.2008 - tento den přišlo vyjádření od Rinpočheho doporučující koupi objektu :)

2.9.2008 - dne 2. září podepsána kupní smlouva